WC 2023: Česko – U.S.A. (QF) 0:3

USA

U.S.A.

3

U.S.A. – Česko 3:0 (1:0,1:0,1:0)

25.KVĚTNA 2023, Tampere – Američané byli  velcí favorité, ale po tom ,co se zranil Michael Eyssimont , přeci jen zase akcie Čechů trošku stouply. Mohli bychom polemizovat, že třeba Cutter Gauthier je lepší hráč, ale vyhrává tým. A to byli Američané!  Celý zápas byli  hbitější a byť první gól padl se dvěma odrazy, naši si nevytvořili nic. Američané měli třikrát více střel. V Praze chceme zase Pastu! Jinak medaile visí opět hodně vysoko… A to byli doby, kdy jsme si i přes naprostou dominanci některých celků (například SSSR v roce 1985) přesto mysleli na zlato.
 
Obecně si za MS2023 zaslouží dík třeba Dominik KUBALÍK, který se díky svých snajperským schopnostem propracoval na druhé místo v bodování a navíc do All Stars týmu.
Osobně se mi líbil i Karel VEJMELKA, který musel být lehce zmaten trenérskými rošádami a nekomunikací (však Zdeněk ORCT okamžitě vystoupil z národního týmu).
Třetí klobouček zaslouží dle mě i Roman ČERVENKA, který ve svých letech má pořád náturu vítěze (snad už jediný se zlatem z MS2010) , ale dokazuje nejen ve švýcarské lize svoji dominanci a šikovnost.
 

Váš Hokejový archiv / Hokejový archiv – skupina

Před zápasem…

Vyřazovací boje začínají… Češi nastupují v 15:20 jako hosté v Tampere proti U.S.A.