WC 2024: Bronze – SWE – CAN

SWE

4

Kanada

2

Švédsko – Kanada ?:?  (0:0,0:0,0:0) 

nedělě 26.KVĚTNA 2023, Praha, O2 aréna, 14:20

Bitva o bronz pro Švédy!

Materiálu mnoho, pustím během týdne.

 Váš Hokejový archiv / Hokejový archiv – skupina Vám přeje hezké počtení a pokoukání

Švédsko
kapitán
Erik KARLSSON
 
 

 

Kanada
#80 Pierre-Luc DUBOIS
#98 Connor BEDARD
#14 Dylan GUENTHER

 Fotky od HA:

 Osobní vzpomínka:

Ozval se mi Jan Gusta HAVEL , který se doslechl o návštěvě Václava NEDOMANSKĚHO. Fotografii z roku 1971 jsem sehnal. Čechoslováci tenkrát, dne 27. března 1971 , ve finálové skupině porazili U.S.A. 5:0, a tak si přejme, ať jsou dnešní následovníci neméně úspěšní. Tenkrát to byla stříbrná medaile a dokonce Mistři Evropy!

 Váš Hokejový archiv / Hokejový archiv – skupina Vám přeje hezké počtení a pokoukání

Links

IIHF.com – America’s history makers

Před zápasem:

     Američany na tomto turnaji zdobí skvělá ofenziva. V základní skupině nastříleli nejvíce branek (37) a zároveň se postarali o nejvyšší výhru šampionátu (10:1 proti Kazachstánu). To se logicky podepsalo i na produktivitě, na čele tabulky kanadského bodování jsou hned tři Američané. Nejlépe je na tom útočník Minnesoty Matthew Boldy (6+8), o bod méně má pak Brady Tkachuk (7+6).

     Tým Spojených států nezačal šampionát úplně nejlépe, když z úvodních tří duelů vytěžil jen čtyři body. Následná utkání s papírově slabšími soupeři však zvládl bez problémů a do čtvrtfinále prošel z druhého místa.

     Důležitou postavou českého týmu bude brankář Lukáš Dostál. Třiadvacetiletý gólman chytá na svém druhém seniorském mistrovství světa a vede si výborně, doposud odchytal něco málo přes 312 minut a drží si solidní procentuální úspěšnost zákroků (90,57%).
     Češi se v základní skupině prezentovali kvalitními výkony a díky tomu ani jednou nevyšli bodově naprázdno. Nakonec posbírali 16 bodů, což jim stačilo na třetí pozici. Bodovým lídrem týmu je kapitán Roman Červenka, s třemi góly a sedmi asistencemi jeden z nejproduktivnějších hráčů celého šampionátu. Ve vyřazovací fázi se bude hodně spoléhat na Davida Pastrňáka, Pavla Zachu a Martina Nečase, kteří stihli jen jeden, respektive dva závěrečné duely skupiny.