WWC 2023: U.S.A. – Česko 6-2

USA Ž    U.S.A     6

Česko Ž    Česko     2

USA – Česko 6:2 (2:2, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 7. Kellerová (Murphyová), 17. Scamurraová (Panneková, Harveyová), 21. Edenová, 31. Janeckeová (Heiseová, Bilkaová), 42. Knightová (Carpenterová, Harveyová), 49. Roqueová – 8. Křížová (Pejzlová, Vanišová), 14. Čajanová. Rozhodčí: Manthaová (Kan.), Nurmiová (Fin.) – Cameronová (USA), Lacková (Brit.). Vyloučení: 12:4, navíc Panneková (USA) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2149.

9.dubna 2023 U.S.A. – Česko 6-2

Holky hrály skvěle. Dokonce vedly. Díky dost nečisté hře Američanek (Adéla by mohla vyprávět) to byl poměrně vyrovnaný zápas. Co se týče střel nezvykle – 24:29, ale ty dvě chybičky ve 2.třetině, kde naše holky měly navrch zřejmě rozhodly. Krásný počin v první třetině , kdy Denisa KŘÍŽOVÁ a Sára ČAJANOVÁ otočily na 2:1, to vypadalo slibně…