WC 2024: (7) Canada – Czechia 4:3p

Kanada

4 P

Česko

3

Dylan COZENS
David PASTRŇÁK

Kanada– Česko 4:3 P (0:0,0:0,3:3) – prodloužení 1:0

úterý 21.KVĚTNA 2023, Praha, O2 aréna, 16:20

Dvě třetiny bez gólu, ale žádná nuda! A pak přišla přesilovka Kanady… No a “zabiják” Dylan COZENS se nemýlil – 1:0. Náš Lukáš DOSTÁL měl prostě zakrytý výhled – 1:0! A pakk tedy přišla i přesilovka pro nás. Zpětně jsem si poslechl komentář na adresu “zeber” Roberta Záruby a Kuby VORÁČKA a Kubu musím podepsat:

Robert : Tedy rozhodně se říct, že na letošním šampionátu rozhodčí nějakým způsobem pomáhali domácímu týmu.

Kuba: ale já nechci, aby pomáhaly. Já chci, aby pískali to ,co maj! Podtržení, přesilovka 5 na 3! Nazdar!

Přesto přišlo to, v co většina ze 17 413 diváků (vyprodáno!) doufala. hráč zápasu Martin NEČAS narýsoval cross nahrávku na Dominika KUBALÍKA a bylo vyrovnáno – 1:1! Naši doufali ještě v první místo tabulky, ale to bylo třeba výhry za 3 body. Jenže stal se opak, Kanaďané zvýšili na 3:1, když třeba druhý gól padl z přemíry snahy našich. Je fakt ,že John TAVARES také není ořezávátko a jeho nahrávka HAGELOVI byla luxusní.

Ale závěr byl Čechů. Hala neumdlévala a češi vystupňovali tlak. Přišla totiž i přesilovka pronás znásobená hrou bez brnakáře! Power-play vyšla – David ŠPAČEK vystřelil a teč Ondry PALÁTA byla milimetrová – 3:2 pro domácí (v zápise Kanada 😉 ).

Češi v šesti zápasech neprohráli v normální době a stalo se tak i proti favoritovi z Kanady!  Martin NEČAS načasoval svoji druhou “crossovku”, když ta Davida PASTRŇÁKA se nepovedla na Pavla ZACHU. Ta doputovala ke kapitánovi Romanovi ČERVENKOVI a obdélník 10×5 cm byl v růžku trefen. Pavouci utekly a hala křepčila! Roman předběhl diváka Jaromíra JÁGRA, který tleskal.

Třetí přesilovku v over-timu nemusíme litovat, Švýcaři stejně druhé místo ubránili v zápase s Finy. 

Hra se mi moc líbila, byl to zážitek a snad bude čtvrteční hokejové božstvo při nás! Česko jde na U.S.A. !!

Osobní vzpomínka:  Opět v sektoru 113. Fotil jsem, nahrával. Data musím zpracovat. Za střídačkami je to fofr a bezprostředně jsem vnímal emoce na střídačce. Nejvíce se mi líbil náš trenérský ansámbl, kdy po vyrovnání šly emoce ven! A hrozně si vážím trenéra Rulíka, protože tlak je to obrovský. A srdcem a upřímností mi připomíná Miloše Říhu, ale ohromně emoce oproti Milošovi skrývá. ale tady šly ven!

 Osobně jsem se těšil na naše (a to nejen na Pastu s Pavlem , ale i na to jak tým bude pracovat v novém složení. Ze soupeřů mne zajímal COZENS, který už 2x sejmul Švýcary a potvrdil střeleckou formu i proti nám. 2 branky, celkem 8 a vedení v tabulce střelců. 

 Váš Hokejový archiv / Hokejový archiv – skupina Vám přeje hezké počtení a pokoukání

Fotky od Tomase Bartose:

Fotky od HA (za střídačkou):

Fotky od Fandy Bílka a HA: