WC 2024: (3) Switzerland- Czechia 2:1 SO

Švýcarsko

2

(SO) 

 

Česko

1

Švýcarsko – Česko 2:1 (1:0,0:1,0:0) – nájezdy 2:1

13.KVĚTNA 2023, Praha, O2 aréna, 20:20 
Rok 1972 a vítězství našich 19:1 nad Švýcary? Zapomeňte! Těsně před zápasem totiž doplnili Švýcaři o forvarda Los Angeles Kings, a to nebývalo v 70.letech zvykem. Právě Kevin FIALA nakonec rozhodl. Jednak poslal Švýcary do vedení a jednak v s2.érii závěrečných nájezdů dal jako první. Oponoval mu i náš střelec zápasový i penaltový – Matěj STRÁNSKÝ. Oba góly ze hry byly navíc přesilovkové.
Domácí se velmi snažili, ale Švýcaři byli trošku více lehkonozí, byť naopak měli včerejší zápas v nohách. Střely nakonec 26 ku 24 pro Helvéty. Přesilovky vyrovnané, byť ten Kempného přišel opět nevhod v prodloužení (s Finy Radko GUDAS).  Přesto mají Češi velmi slibné postavení v tabulce. Počítání ovšem nemá v této fázi smysl, protože například nabité Američany, porazili v prodloužení Slováci.  Výborně!

 

Osobní vzpomínka:  Tentokrát jsem díky vlastnímu zápasu v Hanspaulské lize vynechal, Přestože jsem šel “nasát” atmosféru alespoň před O2.  Merchandise IIHF je i tentokrát ve stanu před halou, skoro ve stejném místě jako v roce 2015,jen o 90 stupňů otočeno. Ovšem velkoplošná obrazovka s podiem pro kapely je ovšem už o 200 metrů jinde, protože nám vyrostl hotel Stages. V sezoně jsem navštívil díky pozvání Richarda TESAŘE na jeho Bomby k tyči!  Potěšilo mě , že vlastně před sezonou jsem potkal Filipa CHLAPÍKA, který se bohužel ze širší nominace na MS nedostal, dále Davida NĚMEČKA, který vyprávěl o dalším moderátorovi, bývalém hokejistovi Jakubu KOREISOVI a nakonec i Miroslava FORMANA, který po odchodu Jana BUCHTELE zůstává jako nejdéle sloužící hráč HC Sparta Praha. Jako jeden z posledních odcházel s bronzovou medeilí. Kéž se medaile podaří i reprezentačnímu týmu.  čekáme na Pastu, jehož Boston prohrává s Floridou 1:3 v 2.kole Stanley Cupu.

 Váš Hokejový archiv / Hokejový archiv – skupina Vám přeje hezké počtení a pokoukání – nádherné fotky jsou od Tomase Bartose

Před zápasem…

 
 

Links

IIHF.com – Fiala se proletěl, aby stihl západ s Čechy / Fiala jets in to preserve Swiss star

 

t