WC 2024: (2) Norway – Czechia 3:6

Norsko

3

Česko

6

Norsko – Česko 3:6 (2:3,1:0,0:3)

11.KVĚTNA 2023, Praha – Tak velký pátek, kdy naši porazili nakonec Finy tedy až po nájezdové bitvě, sliboval dvě varianty – rychlé vedení našich a nebo naopak dřinu.
Konalo se právě ta druhá možnost. Naši byli po bitvě s Finy notně vyšťavení, hráli prodloužení do noci, pražstí diváci se do postelí kolem půlnoci a to ještě hrál Boston (prohrál s Floridou 2:6 a průběžně prohrává i na zápasy 1:2 ).
 
Ne, že by naši nastoupili nějak vlažně, naopak – jubilant  Roman ČERVENKA (200 zápasů za národní tým, počtvrté kapitán na MS), který se obtočil kolem beka a skóroval, oslavil i 53.branku. Vedení vydrželo přesně 31 vteřin – zakrytý výhled a Petr MRÁZEK, který logicky vystřídal Lukáše DOSTÁLA, neměl šanci nic řešit. Ani za další góly nemohl a Norové potvrdili svoji houževnatost , kterou předvedli už i v prvním zápase se Švýcary, kde po 1.třetině drželi 1:1. Není malých týmů, jen velká srdce. A ta Norové potvrdili záhy. Norsko se  dostalo v oslavení do vedení 2:1 a přidali gól navrch. Tak to byl černý scénář, který dalším gólem Roman ČERVENKA dostal do historické tabulky o gól za reprezentační mentora  a kolegu z posledního zlatého MS 2010 Jaromíra JÁGRA. Ten přítomen tleskal už i prvnímu gólu a užíval si tentokrát bez Dominiky.
 

Překvapení do II.třetiny byla přesilovka Norů. Libor HÁJEK sice za hrubost v osobní potyčce s Patrikem THORESENEM stáhl soka také na trestnou, nicméně “vyfásl” ještě za nesportovní chování další dvojku navíc.

Naši se ubránili a začalo dobývání Pevnosti Boyard. Zdi, lana a možná i pavouky použili Norové, aby ubránili hubený náskok. Obětovali naprosto i útočnou činnost a poměr střel ve třetině 21:1 pro naše jsem dlouho neviděl!  Nicméně v čase  15:54 se ujala střela karlovarského Ondry BERÁNKA. A nutno podotknout, že osmadvacetiletý “nováček” dostal ve 4.útoku hodnocení 8.0 !
 

III.třetinu už 17 413 diváků s notně “pošolíchanou” aortou doufalo ve vítězství. Respektive cca 1 000 Vikingů si tedy zhruba dvoutřetinové vedení asi užívalo. Ano, v čase 45:19 konečně procpal puk za záda brankáře Düsseldorfu Henrika HAUKELANDA – 4:3.  Vlna už nyní jela nyní několikátá a navázala tak na tu z 5.minuty I.třetiny. O to víc, když se pardubický Libor HÁJEK trefil na 5:3 ! Gól do prázdné branky si za včerejšek i dnešek zasloužil Ondřej PALÁT a Češi začínají okupovat 1.místo tabulky.

 

I Kanada se totiž poměrně trápila s Brity a ex-litvínovský Liam KIRK jim dal dva góly. Jeden mu sice neuznali, ale mám pocit , že NHL volá…

 

Osobní vzpomínka:  Praha je plná celebrit. A prožívala i Den legend – hovořil o ní Jiří HRDINA v předzápasaovém rozhovoru. Navíc den jsme začali se synem Tondou a s Jiřím HÖLZLEM a ukončili s Davidem SOELDNEREM. Asi nemusím uvádět , že David je autorem mnoha krásných knih  Spatrě, a oba jsou nyní redaktory ČT 4 Sport, která opět předvádí top standard.

Z populárních diváků byl opět Fantomas a náš oblíbený Indián.

 Váš Hokejový archiv / Hokejový archiv – skupina Vám přeje hezké počtení a pokoukání – nádherné fotky jsou od Tomase Bartose

Před zápasem…

Češi nastupují opět ve 20:20 proti Norsku v O2 aréně. Norsko je vedeno jako domácí, ale naši budou opět v bílých na té samé střídačce pod sektorem 113
 

Links

IIHF.com – Ani Haukelandův heroický výkon nestačil Norům / Haukeland heroics not enough for Norway