ZOH 98 NAGANO, 16.února: Česko – Rusko 1-2

Před zápasem trenéři řešili třísla Jaromíra JÁGRA, který si 90 minut před zápasem vyběhne schody na tribuně a prohlásí: „Půjde to!“. “Dneska” je ovšem státní smutek. Prohráli jsme s Ruskem, ač jsme vedli gólem Roberta REICHELA po dvou třetinách – 1:0.  Dominik HAŠEK čaruje, dokonce i když KAMENSKIJ provádí ruský blafák , tj. nápřah po vzoru Firsova a Petrova vysoko nad hlavu. Pumelice mu ale rozbije jeho helmu a dochytá turnaj náhradní (černou) z Buffala.

Na začátku třetiny třetí jsme ale během 10ti vteřin o náskok přišli – 1:2. Po zápase naši nevěří , že náskok ztratili v tak krátké době. Jarda ještě zkusí průnik, ale poslední hák Rusáků zabrání vyrovnání.

Soupeřem ve čtvrtfinále budou U.S.A., i když obr Ulf SAMUELSSON právě za Spojené státy už kdysi nastoupil a tudíž v Naganu za švédsko už startoval neoprávněně a Češi podávají neúspěšný protest. Mohli by jít na Bělorusko v případě diskvalifikace Švédů. No nevyšlo to a dneska už můžeme říct – ještěže tak.